2013. december 13., péntek

Maybe I found a family :)

Sziasztok, ujra itt! :) Nem felejtettelek el titeket am, csak nem nagyon tudtam volna uj dolgokrol irni, ezert hanyagoltam egy kicsit a blogolast. Vartam, hogy hadd tortenjen mar valami, legyen amirol irni. Az elmult honapot ujra csaladkeresessel toltottem vagy eppen szobatarsak utan kutattam.

Talaltam egy not, 15 percre a sulimtol, aki kiadott volna nekem egy szobat 500 $ ert. A hely szempontjabol tokeletes lett volna, kozel a belvaroshoz, kozel a sulimhoz, es meg autopalyan sem kell vezetni. Vele sokat emaileztem, kiderult, hogy o is abban a Collegeben jart, ahova en megyek, felajanlotta, hogy segit nanny munkat keresni, stb. Vegul meg felvitte a rentet 525 dollarra, mivel a viz megdragult meg TV. Mivel meg van egy par het az erkezesemig ugy maradtunk el, hogy o is en is meg keresgel, nem akartam, hogy egy honapot fenntartsa nekem a szobat mivel en sem tudom meg hogy akkor live in nanny vagy live out nanny munkam lessz. Es ha nem talal senkit hamarabbi bekoltozessel mint Januar, akkor az enyem a szoba. Ha nem kapok live in nanny munkat, akkor ez lenne az egyik lehetosegem. A jo az egeszben, hogy a lakastol van busz a suliig, igaz, hogy 50 perc lenne az ut atszallassal, de legalabb lenne amivel eljutnom a suliba, amig vennek autot. 

Meg egy par szemellyel emaileztem. Volt egy srac,a nevebol indiainak tunt. De a vegen kiderult, hogy hat egy szoba van, amit atadna nekem, o meg kikoltozne a nappaliba, plusz megkene osztani a furdot..... az ar is 600 $ korul lett volna, igy hat a valaszom, koszonom szepen, nem kerem. Nem vagyok rasszista, csak nem szeretem annyira az indiaiakat. S hat meg akkor egy sraccal elni, kozozs furdo stb..... O szuper kozel lakott a sulihoz, 9 perc autoval, busszal 25. 

Voltak am olyanok akik ilyen hirdeteseket raktak fel, hogy "Free rent for the right female", vagy nagyon keves penzert meg masik hirdetes, hogy "Roommate with benefits". Ezeken csak mosolyogtam. Meglepo volt szamomra, hogy mennyi 'gay' srac keres szobatarsat. Egy paran ugyan csak 'gay'sracot szeretnenek mint szobatars, de sokan kozuluk a "straight" lanyokat is elfogadnak. Valahogy mindig szerettem volna egy gay baratot/szobatarsat. Ha ha. De miert is? (Talan a sok film az oka :) )


Csinaltam egy videot a csajoknak, ugy uroltek neki. Viktoria, Gulnaz, En es Zarina. Ugy orultem, hogy mosolyt csalhattam az arcukra es olyan halasak voltak erte. (En is loptam az otletet egy ismerostol.)


Csalad is jelentkezett egy par. Nehanyukrol reszletesebben:

1. April - McKinney, 3 gyerek, egy ujszulott

Volt olyan aki elfogadott volna, ha tudna biztosan, hogy jarhatok csak este iskolaba. De az igazsag az hogy en is felek attol, hogy nem lessz mar ures hely csak este, mivel a regisztralas az orakra mar most elkezdodott en meg csak erkezesem utan, sot csak a vizsga utan tudok regisztralni az orakra, az utolso napokban. Ezert nem akartam azzal hitegetni oket, hogy biztosan sikerul csak este menni suliba. Naluk reggel 8 tol ugy fel 6 ig kellett volna dolgozni. Anyuka Holland es o is volt Aupair egy evet Amerikaban. Ok 40-45 percre laknak az iskolamtol autopalyan. Veluk skypoltam es ugy maradtunk el, hogy amikor megerkezem, regisztralok es biztos, hogy este eltudom vegezni a sulit, akkor felhivom oket, jelentkezek. 

2. Marielle - Dallas, 2 gyerek

Ok 10 percre laknak a sulimtol, autopalya hasznalata nelkul. De a no nem akart reszletekbe bonyolodni, amig nem erkezem meg es nem talalkozunk szemelyesen. Igy vele is ugy maradtunk el, hogy amikor megerkezem, akkor majd hivom oket. Annyit epp megbeszeltunk, hogy tudnek reggel vagy este menni suliba.

3. Michelle - Forney, 2 gyerek

Iker par, a kislany autista. Ugye bar van mar tapasztalatom ezzel a betegseggel. 32-40 percre laknak a sulitol, szinten autoplyan. (Ezt csak azert irom mert autopalyan ami 20 perc az a rendes utakon 45 perc.). Veluk csak emaileztem. A gyerekek suliba jarnak. A napokban kerestek meg es most a hetvegen kene skypoljak veluk. 

4. Indiai csalad - Frisco, 1 gyerek

Skypoltam veluk, a gyerek fogyatekos. Valami suliba is jar. Igy tudnek suliba menni reggel vagy este, de autot nekem kene venni. A masik me olyan furak voltak, tobbszor elkerdeztek, hogy ugye nem cigizek es iszok. Es amikor mondtam nekik, hogy a szabad idombe azert ki szeretnek ajrni, hetvegeket a barataimmal tolteni, olyan furak voltak. Mar akkor tudtam, hogy nem akarom oket. 

Nah de meg van egy. :) Es ha a Jo Isten is megsegit, minden rendben megy, akkor oda megyek. :) Kicsit reszletesebben a csaladrol :)

5. Amanda and Warren Foreman, 2 kids

A kisfiu 7 eves, a kislany meg 13. A sittercity oldalon talaltam oket. En irtam rajuk, hogy nezzek meg a profilom es ha erdeklem oket irjanak. Irtak is, majd email cimet csereltunk es ott folytattuk a beszelgetest. Mar lassan 1,5 honapja, hogy beszelgetunk, de nem igazan tulajdonitottam nagy jelentoseget az egesznek, furanak tunt a helyzet. Sohasem valaszoltak azonnal, sokszor napok, hetek teltek el. Volt olyan, hogy irtak, hogy most utaznak, amikor haza ernek irnak.... igazabol irtak is.... csak mindig irta a pasi, hogy ne haragudjak, hogy keson valaszol, de itt es ott voltak, ilyen meg olyan program volt stb. Leirta, hogy nagyjabol mi lenne a tennivalom. A felesege 33 eves, o meg 45. A ket gyerek a no elso ferjetol van, ezert minden masadik vagy harmadik hetvegen az apanal vannak a gyerekek. Amikor otthon vannak meg sokszor lenne szukseguk ram este es hetvegen is. Suliba jar mind ket gyerek, igy fel 8 tol fel 4 ig szabad lennek. Kerdeztem, hogy autot tudnanak-e adni. Az uzenetebol lattam, hogy annyira ez nem tetszett a pasinak, emlitette, hogy hat a volt nanny nek volt sajat autoja, de vegul irta, hogy megoldjuk valahogyan, es en is irtam, hogy ha minden jol mukodne, akkor vennek egyet a masadik honapban, ha nem hasznalhatom az oveket szemelyes celokra. Ami furcsanak tunt, hogy mindig a pasi irt nekem. Emailen keresztul is csak vele beszeltem. Talan azert is nem jelentettem nagyobb figyelmet az egesznek mivel azt hittem, hogy atveres, hogy ez is csak egy 'fake' csalad. Mivel az elmult idoben volt ra pelda, hogy ilyen olyan munkat ajanlgattak. Igazabol semmi olyat nem irtak, amibol azt kellett volna kovetkeztetnem, hogy valami itt nincs rendben. Skypolni szerettem volna veluk, de azt mondta, hogy nincs skype cimjuk. Vegen meg mar megirtam, hogy attol tartok, hogy ez egy hamis csalad, es hogy miert nem keres meg es ir nekem a no. Es hogy ha nincs skypjuk akkor a facetime is jo. STB. Vegul meg irta hogy a felesege nem intez dolgokat mint ez, es elkuldte a no email cimet meg a telefon szamat, hogy nyugodtan hivjam fel, irjak neki. Kertem hogy kuldjon kepeket. Majd a tegnap irt, hogy ne haragudjak, hogy meg nem kuldott, nagyon elfoglaltak mert egy nagy karacsonyi bulit szerveznek ma az otthonukban. Reggel gondoltam irok a nonek egy emailt. Aztan vegul megprobaltam, hogy hatha tudok kuldeni IMessaget az Ipodomrol Amanda szamara. Es sikerult! Rogton vissza is irt. Irta, hogy a ferje mindig elmondta, hogy mit beszeltunk es hogy az utolso nannyt o maga valasztotta ki, ami nem valt be es hogy akkor a ferje azt mondta, hogy a kovetkezot o fogja intezni. Kertem tolle is kepeket. Kettot atkuldott, mondta, hogy most cserelt telefont es hogy nincsenek uj kepei, es amint a gyerekek hazajonnek keszit es kuld. Nah szoval egy kep a lakasukrol. :) Meglepodtem. 





Majd elkertem a notol a cimuket, utanna neztem a Google map-ben es tenyleg ott all es virit ez a csodalatos haz. Vissza nezvel az emaileket, a pasi tenyleg irta nekem, hogy a hazuk 10 000 sq ft, ket hektarral. De nekem ennek nem volt jelentosege, hiszen emg mindig nem vagyok tisztaban a mertekegysegekkel. :) Haha. Aztan amikor a kepet meglattam, lesokkoltam. erre bizony nem szamitottam. Majd a no irta, hogy van pool, hot tube meg meg sok minden mas.... feltudjuk otthon talalni magunkat a gyerekekkel. Eleg sokat beszeltunk ma a novel, rakerdeztem az autora. Mondtam en hogy vehetek is akar, de irta, hogy adnak egyet, egy fekete Nissan Altimat. Letisztaztam azt is, hogy hasznalhatom suliba menni es a szabad idomben is. (Ha meg is valami car issu merulne fel, mint az elozo csaladnal, akkor vennek egyet). Hja azt is emlitette hogy sokat utaznak, van amikor csak ok, van amikor en is kellene menjek, de felkeszitettek ra, hogy lessz olyan hogy par napra csak a gyerekekkel otthon maradok, de akkor amikor visszajonnek kapok tobb szabad napot. Nah nagyjabol ennyit beszeltunk ma, mert nagyon elfoglaltak, keszulnek egy nagy Karacsonyi partira, ami ma lessz a lakasukban. 

Mit szoltok ehez? Neha tul jonak gondolom ahoz, hogy igaz legyen! De mostmar valodinak tunnek, igy hogy egyre tobbett beszelunk, tobb informaciot tudok.... Es igen, akarjak, hogy a gyerekek nanny-juk legyek! Kuldtem en is par fotot neki. vegul a no sietvel el is bucsuzott, mivel ma lessz a nagy Xmas Party otthon es sok intezni valo van meg. Kerdeztem a curfew rol is, de azt mondtak, hogy oket nem erdekli, hogy mikor jovok es megyek, amig ott leszek amikor szukseguk van ram. Igaz hogy lesznek napok amikor csak a gyerekekkel leszek, ha ok utaznak, de akkor is bevallalnam. Amig suliban vannak kenyelmesen eltudnam vegezni a sulimat, es nekem most ez lenne a legfontosabb, a suli. Irta Amanda (o az anyuka), hogy a kislannyal viselkedesevel van gond, mivel preteen. De az is inkabb csak vele. Ha nem valtoztassak emg a velemenyuket akkor mindenkepp belevagnek ebbe az egeszbe! Amikor Au-Pair voltam csak irigyeltem a lanyokat akik nagy luxus lakasban laktak, jo auto, medence, gym meg minden otthon. Szoritsatok kerlek, hogy ez jojjon ossze. :) :) Fura mert 1,5 honapja, hogy beszelunk es valahogy ugy hanyagoltam oket es most a mai beszelgetes utan Amandaval ugy fel lelkesedtem, bizom benne, hogy nem gondoljak meg magukat. Ha meg valami nem mukodne megfeleloen akkor emg csak lepek.... most nem vagyok ugynokseghez kotvel, sot nem is a csalad rendezte el a sponzorshipem igy siman lephetek barmikor. 

Mondjuk attol eltekintvel aki jelentkezik nalam, azoknak valaszolok es meg skypolok is. Soha sem lehet tudni :) 

Gulnaznak is most vasarnap lessz egy interjuja, egy orosz csalad szeretne Au-Pairt. Remelem ossze jon neki is. Nagyon szoritok es mar ugy varom vasarnapot hogy tudjam meg hogy ment, mi van stb....

Erzem, hogy egy csodas ev all elottem, sok sok uj elmennyel, mar nagyon kezdtem varni, hogy kint legyek. Holnaphoz 3 hetre meg is leszek erkezvel. Hogy repul az ido. :) 

" Build a dream and the dream will build you. "

Elalmosodtam, bucsuzom is, mert reggel Lobogo....

Kisses and Hugs 
xoxo





2013. november 15., péntek

Feelings...

Sziasztok, ujra itt!

Ez a bejegyzes tobbnyire Sasharol meg az erzeseimrol fog szolni, tehat aki nem igazan kivancsi ra, nyugodtan lapozzhat :) Most annyira erzem, hogy irhatnekom van, ki kell "mondanom", irnom magambol!

Mar eltelt 2,5 honapja hogy szakitottunk. Az elso honap volt a legnehezebb, szornyen ereztem magam, minden nap gyomorideg.... aztan lassan ahogyan telt az ido egyre jobban lettem, egyre kevesebbet gondoltam ra, egyre kevesebbett remenykedtem bennunk..... Az elso masfel honapban nagyon sokat kerestem ot, es mindig en elsonek. Komolyan o soha soha nem irt ram. A vizum interju elotti napon meg irtam neki, oktober 21 en. Akkor mondta, hogy beszelget lanyokkal meg minden, de meg azt nem dontotte el, hogy parkapcsolat lessze belole stb.... de tobb mint valoszinu, hogy igen. Szornyen fajt, zokogtam is kozben jo rendesen.... Es en hulye meg mindig azon gondolkodtam, hogy lehet nem is igaz, es, hogy csak ugy mondta ezt, hogy nekem fajdalmat okozzon. Ez este eldontottem, ezuttal veglegesen, hogy tobbett soha nem irok ra elsonek, tobbett nem erdeklodok iranta, es hogy tobbett soha nem megyek fel a facebook oldalara csekkolni, hogy mi a "mozgas" nala. Masnap a vizumot is megkaptam, igy meg probaltam 100 % osan az Amerikai tanulmanyaimra, eletemre, munkara, tervekre koncentralni. 

A vizum megszerzese utani napon ram irt, ez volt az elso ket honap allatt, hogy elsonek... magatol irt....persze csak annyit kerdezett, hogy sikerult a vizumot megkapni. Valaszoltam, azt annyi, nem volt hosszabb beszelgetes.... 

Eltelt 3 het, es en betartottam az igeretem, nem kerestem, sot, tenyleg meg a facebook oldalara se mentem fel (nincsen a barataim kozt mar). Buszke voltam magamra! Mar a kinti barataimtol sem kerdezoskodtem rola.....semmit. Es ekkor 3 het utan o ram irt (ami egy hete volt), megkerdezte hogy vagyok. Nagyon meglepodtem az uzenete lattan. Normalisan valaszoltam es egy par mondatot beszelgettunk is, csak altalanos dolgok, semmikepp sem rolunk. Ugyeltem ra, hogy en fejezzem be a beszelgetest es en koszonjek el tolle elsokent.

Az este beszeltem Gulnazzal (az orosz baratnom) es o mondta, hogy Sashanak van valakije, randizik. O nem latta meg a lanyt, csak tudja. Nem tudja, hogy honnat van a lany, de elvileg Kozep Keletrol. Nem volt annyira meglepo ez a szamomra, mivel mar o is jelezte valamilyen formaban. Most hogy az apukaja ott van epp azon gondolkodtam, hogy hogyan tud a lany oda menni hozza, stb.... de ha tenyleg Kozep Keletrol van, akkor gond nelkul bemutatta szerintem az apukajanak. En meg azt is eltudom kepzelni hogy honapokon belol megnosul, foleg, hogyha az o kulturajabol talal valakit. Tudom, hogy a kora miatt (28) meg a szulei miatt mar nagyon akar csaladot alapitani. 

Nem mondom, hogy nem faj ez az egesz, mert faj, meg mindig faj. De tudom, hogy csak idore van szuksegem es tul leszek rajta. Mar erzem, hogy sokkal jobb. Pl 2 honappal ezelott nem birtam ratekinteni a fotomra, ami Cancunba keszult az emlekek miatt. Most meg profilkepnek is betudtam tenni, es szep emlekkent gondolok ra. Nagyon probalkozom, hogy ne haraggal, gyulolettel gondoljak ra. Volt egy csodas 11 honapunk egyutt es azt szeretnem ertekelni, sokmindent tanultunk, tanultam belole, ami tudom, hogy jo hatassal lessz a kovetkezo kapcsolatomra. Tehat minden erommel azon vagyok, hogy ne legyenek rossz erzesek bennem iranta. O egy jo fiu, nagyon talpraesett, es szereto tars. Voltak problemaink es sok fajdalmat okozott az utobbi idoben de meg igy sem tudok semmi rosszat mondani rola. Tehat, az eletemnek ennek a fejezete vegleg lezarva, nem remenykedek tobbett. Volt, ami volt. Nem ragodok tobbett a multon. Talan jo is, hogy sokszor el emlegette, hogy ne remenykedjek, mert igy tenyleg nem azert megyek vissza, hogy kibekuljunk, es nem is azzal a remennyel. Sokkal rosszabb lenne a helyzet, ha ebben biztam volna. (Azert nem mondom, hogy a szakitas utani elso honapban nem ez eltetett, haha.... ) Tanulom az elengedest...... :) Most egy jo ideig biztosan nem fogok kapcsolatban lenni, addig nem is akarok randizgatni, amig nem vagyok teljesen tul ezen a torteneten, amig nem leszek teljesen rendben onmagammal. Majd amikor keszen allok ra, tudom, hogy jonni fog valaki. Now too much things going on, I can t and don t want to concentrate on guys :)  Neha ugy jon, hogy angolul irjak, fontolgatom, hogy majd idovel csak angolul fogok irni a blogba. Csak azert nem akartam eddig, mivel annyira azert meg nem vagyok jo, hogy szepen es helyesen irjak. :) Majd ha jobb lessz az angolom, akkor bele vagok. :) Ha ha.... :)

„Ne zsúfoljátok tele lelketeket haszontalan gondolatokkal. 
Minek rágódni a múlton,elébe menni a jövönek? 
Maradjatok a jelen pillanat egyszerűségében.” 
Buddha.

Tudom, hogy most ez nem ide tartozik, de csak ugy megemlitem, hogy a Kapolnasi exemmel, akivel 4 evet voltam egyutt, ugyanazon az eskuvon vettunk reszt a mult hetvegen. O a baratnojevel volt, egy asztalnal ultunk, 3 szemely valasztott el tolluk. Es nem voltak bennem rossz erzesek! Egyaltalan nem zavart, hogy ott vannak, es ilyen kozel ulnek hozzam. Sot. Orultem, hogy talalt valakit maganak. Mindenki kerdezte, hogy nem volt ez nekem rossz erzes stb.... Igaz, hogy az a szakitas megbeszelt volt, az is fajt, de igy konnyebb volt, mint a szakitasunk Sashaval. Mert Sashaval kapcsolatban rengeteg kerdes van a fejemben es csak valaszokat akartam kapni sok mindenre... ami persze nem tortent meg! De mar ezen sem ragodom, hogy mi miert tortent! If it is meant to be, it will be! and Everything happens for a reason! hiszek ezekben a mondasokban! Igazabol ezt csak azert emlitettem, hogy ugyanezt szeretnem elerni Sashval is. 

Egyuttal meg is szeretnem koszonni azt a sok sok uzenetet, emailt, hozzaszolast amit tolletek, kedves olvasoktol kaptam! Volt egy idoszak, amikor nap mint nap jottek az email ek idegen emberektol. Annyira sokat segitett az a par mondat, az a biztatas, tamogatas, egyutt erzes, a szep szavak. 

Tehat jo uton haladok elore! :) 

A jovommel kapcsolatban irok par sort..... Jelenleg csalad kereses folyamatban vagyok, egy ket csalad irt (nem sok) de nem sikerult megegyezesre jutnunk. Eleg nehezen megy ez a csalad kereses. Keves csalad van es oszinten nem igazan erdeklem oket, sokat zavar az, hogy iskolaba fogok menni, vagy volt olyan aki meg nem adna autot, az meg azert nem felel meg, mindig van valami. Minden nap eltoltok egy orat legalabb ezzel.... neha ram jon az idegesseg, hogy mi van akkor, ha nem talalok csaladot stb.... ilyenkor probalom elhessegtetni ezt a gondolatot is.... es csak mondogatni magamnak, hogy minden rendben lessz, meg van idom es turelmesnek kell lennem. Meg mindig van pontosan het hetem a kiutazasig, a masik meg hogy sokan szeretnenek talalkozni velem szemelyesen. Januar 4 en megerkezem, a sulim meg csak 21 en kezdodik, tehat meg ott is lessz ket hetem keresgetesre, elhelyeszkedesre. Regebb room mate -et akartam keresni meg live out nanny position-t, meg mindig ott van ez is a gondolataimban, de inkabb szeretnek csaladhoz menni. Ugy gondolom, hogy kenyelmesebb es mindenkepp olcsobb lenne a kezdetekben. A lenyeg az, hogy probalom nyugtatni magam, nem akarok idegeskedni. Lassan minden megoldodik. :) Tudom en :) 

A sulival egyelore minden a regi, Januar 6 az utolso nap a szemelyes jelentkezesre, en meg akkor fogok oda menni, mivel hetvegere erkezem meg. Annyit tudok, hogy a TSI testet kell megcsinalnom es azutan dol el minden, hogy milyen szintre kerulok, college level vagy nem stb. A TSI vizsgaba matek is van, igy nekikeztem annak is az atnezesenek. Huuu hat nagyon sokat felejtettem. Regen jo matekes voltam, de mar 5 es fel eve, hogy vegeztem, eskuszom majdnem mindent elfelejtettem. Annyira intenziven azert nem tanulok erre az egesz TSI ra, mint a TOEFL re. Gulnaz megcsinalta, azt mondta, hogy konnyu volt (reading, writing resze) es o nem is keszult ra elozolegesen. Amikor idom van kicsit foglalkozom vele, de igazabol nem viszem tulzasba. Kuldott a suli emailt a napokban hogy keszitsek egy bemutatkozo videot, hogy honnat vagyok, miert ezt a sulit valasztottam, miert akarok Amerikaba tanulni stb.... lessz valami International Student Day a College ban es akkor majd lejatszanak. Gondolkoztam, hogy foglalkozzak e vele, de vegul csak arra dontottem, ha egy egyszeru felvetelt is de csinalok es elkuldom nekik. :) 

Reka, a " Magyar aupairek Amerikaban" facebook csoportbol kuldott nehany linket, ahol velem promozik az APIA. :) Nem is lattam meg, meg orultem ennek a fotonak, nagyon tetszik. :)


Hja meg kepzeljetek, egy magyar lanynal, (Kiraly Hani), aki epp csalad keresesben van, jelentkezett a host csaladom. :) :) Meg mindig mosolygok ezen. Persze nem valasztotta oket. Mondtam neki, hogy ne is emlitse meg, hogy o ismer engem a blogom altal es mar ismeri a csaladot is, mert nem szeretnem ha azt hinnek, hogy en lebeszeltem ot. Egyebkent meg szuksegem van a referenciajukra, nem akarok haragba lenni veluk. :) Aki alom csaladra var, az meg biztosan nem fogja az en ex host csaladom valasztani. :) Nem voltak rosszak, nem panaszkodom rajuk, de nem is volt a tokeletes csalad! A masik dolog, meg, hogy en itt annyi mindent irtam roluk, az eletukrol, kepeket tettem fel, hogy akar meg bajba is kerulhetnek ez miatt, hogy megosztottam ugymond az eletuk egy reszet. Biztosan nem orulnenek neki, ha tudnak hogy mennyi minden van irval roluk a blogomban. Tehat jobb ha nem tudnak errol. :) 

A mult heten irtak nekik, Pam persze csak egy mondatban valaszolt. Darvin viszont irt eleg sokat, kerdezoskodott. Fel ajanlotta, hogy beszel Pammel es akar lakhatnek ott az egyik szobaban. Na persze, gondoltam magamban. 1. Csak a szaja jar, mint mindig. Mar annyira sikerult kiismerni. 2. Meg ha meg is hivnanak, hogy naluk lakjak ingyen meg akkor sem kellene. :) 

Nem sok mindent csinalok itthon, dolgozom, a szabad idomben meg tanulni probalok, csaladdal lenni meg baratokkal plusz live in nanny munkat keresek. Probalok olvasgatni, elfoglalni magam. Ki szeretnem hasznalni a maradek het hetemet. Nem akarom varni a kiutazast, ugy vagyok vele, hogy inkabb hagyom most magam sodrodni az arral. Amikor eljon az utazas napja,  akkor megyek...... ennyi. Hja egy jo hir, amit muszaj megosztanom, hogy a testverem eladta a hazat Erden!!! :) Egy teher esett le az en vallamrol is! Annyira egy megkonnyebules nekem is!

Nah meg a kinti barataimrol szeretnek egy keveset irni. Nagyon nem akarom reszletezni a dolgokat, csak diohejban. Nem tudom mi tortent amiota eljottem, de everything messed up! Viki es Gulnaz ossze veszett, amr reg nem beszelnek. En meg mindkettojuket nagyon szeretem. Mindkettojukkel sokat beszelek itthonrol is. Ha addig nem sikerul megoldani a helyzetet, akkor en majd ha kierek kibekitem a lanyokat. :)  Viki mar a  csapat mas tagjaival sem talalkozik, volt itt feltekenyseg meg minden elkepzelheto. Gulnaz sem erzi mar ott jol magat. Sza tenyleg itt minden ossze kuszalodott. Szoktak emlegetni am, hogy miota haza jottem mar nincsen annyi kozos program, kirandulasok, stb. Mert en mindig szerveszkedtem valamit, probaltam minden hetvegere valami jo kis programot kitalalni mindannyiunknak. Firas meg Leo is irta a multkor, hogy hianyzom, meg a szerveszkedeseim is stb..... Viki is mondta, hogy mennyit szoktak emlegetni.  Olyan jol esik ezt hallani a barataimtol. :) 

Gulnaz meg osszeveszett Renevel, amiota eljottem masodjara. Eloszor biztosan szuneteltek egy honapot, akkor ugy tunt, hogy teljesen vege. Vegul csak kibekultek, most meg ujra ossze mentek. Az az igazsag, hogy ez a tortenet annyira hasonlo az en helyzetemhez. Rene akkor hagyta Gulnazt cserben, amikor a legnagyobb szuksege lett volna ra, amikor a legjobban szamitott ra. Pont ezt tortent velem is Sashaval. Nah a lenyeg, hogy Gulnaz host csaladja valtast szeretne, igy megkertek Gulnazt, hogy December vegere keressen egy csaladot es koltozzon. Igy most o is csalad keresesben van, nala se jelentkeznek a csaladok, ugyanaz a helyzet mint nalam, igy egyutt izgulunk magunkert es egymasert. Nem tudom, hogy emlitettem e hogy Gulnaz host csaladja irt nekem a Greataupairen hogy esetleg lehetnenek a host csaladom. Ismernek, tobbszor talalkoztunk, en kedveltem is oket, a gyerekeket is. De szoba sem johet ez Gulnaz miatt. O a baratom, es tobbett szamit ez.... 

Kepzeljetek jott egy Amerikai onkentes a munkahelyemre. Az allatokkal foglalkozik. Ahol dolgozom az nem csak etterem, van wellness, lovalda, sipalya, teniszpalya stb..... Nah a lenyeg, hogy szegenyt ugy sajnalom, mar ket eve Europaban van es utazik egyik orszagbol a masikba. Csak azert dolgozik, hogy legyen ingyen kajaja es szallasa. Ha most a fonokeim kiraknak nem is lenne hova menjen. Elobb kell talalnia egy masik helyet, hogy tovabb tudjon allni. Rossz lehet neki, itt nem sok ember beszel angolul. Meg ezt az Amerikai sracot is jelnek veszem. :) Sokat szoktam vele beszelgetni, ertelmes fiu, de megis kicsit olyan fura. Nem tudom felfogni, hogyan lehet igy elni. Meg azt nem tudom mennyit fog nalunk maradni. Az a baj, hogy sajnalom, es annyira magameva tudom tenni mas emberek problemajat, sorsat, hogy az mar hihetetlen. Rendesen minden nap az eszembe jar ez a szegeny srac. 

http://lobogo.ro/hu/ - ahol dolgozom, 4 km re a kedves falumtol! Szeretem ezt a helyet. 

Nah szerintem mar semmi ujat nem tudok irni, igy bucsuzom is. Ha majd lesznek uj hirem, jelentkezem! :)

"God allows us to experience the low points of life in order to teach us lessons that we could learn in no other way."

Puszi mindenkinek,
Hugs,
Dalmi


2013. október 25., péntek

They delivered my passport with my new visa!

A tegnap reggel picit idegeskedtem, hogy vajon megkapom-e pentekig az utlevelem, mivel szombaton mar mennem kell haza. Nem szamitottam azzal, hogy szerdan unnep van, igy nem dolgozik a futar szolgalat sem. Szoval csutortok delben felhivtam oket, hogy van-e ra lehetoseg, hogy en szemelyesen vegyem fol, de a lany mar mondta, hogy az utlevelem a futarnal van es mai napon sor kerul a kiszallitasra. Igy is tortent, par ora elteltevel mar csorgott a kaputelefon. Azert is vartam nagyon, hogy mar a kezemben legyen a vizum, mivel nem tudtam, hogy hany evre adtak meg. Nah es kepzeljetek, hogy 5 evre kaptam meg, 2018 Oktober 20 an jar majd le + elvielg meg itt is lehet maradni azt hiszem 60 napot, mint az Au-Pair ev utan 30 napot, de ennek meg utanna kell neznem. Persze, hogy ne veszitsem el a vizumot, ezert iskolaba kell vegig jarnom, tanulnom stb..... De megcsinalom. :) Sokkal jobb ez ha van vizumod, mint csak a 'change status', a barataimnak kint csak a statust valtoztattak, igy maradhat kint ameddig csinalja az iskolat, de nem hagyhatja el az allamokat, vagyis azt hiszem a Bahamakra mehet meg meg valahova, de nem johet Europaba vagy mas kontinensre, vagyis pontosabban elhagyhatja, haza mehet, csak akkor ott az orszagaban elkell menni a nagykovetsegre es igenyelni a diak vizumot. Gulnaz aki Oroszorszagbol van, meg se meri ezt kockaztatni, mert biztos benne, hogy o otthon nem fogja megkapni a diak vizumot, ezert inkabb nem hadja el az Allamokat. Nah ezzel csak azt akartam mondani, hogy en jo helyzetben vagyok, mert amig elvegzem a tanulasi kotelezettsegeim barmikor elhagyhatom az Allamokat, haza, vissza johetek, es 5 evig nem kell tobbett Nagykovetsegre menni. Igaz, hogy meg csak ket evre tervezek egyelore, es meg azt sem tudom, hogy hogyan lessz az is. Nah de azert mert az elso 2 ev college lenne, amit meg kitudok fizetni remelem valahogyan, de utanna egyetemre kene menni meg 2 evet, az meg mar rengeteg penz. Szeretnem, de azt nem tudom, hogyan tudnam megoldani. Na mindegy, nem is tervezgetok elore, lassan ugy is kialakul minden csak kell kockaztatni es neki vagni!

Az elobbi bejegyzesben emlitettem, hogy ahogy a nagykovetsegrol kijottem, egy Amerikai kozepkoru parral talalkoztam a buszon, akikkel egy egy keveset beszelgettem. Ahogy leszalltam hivom anyukamat telefonon, hogy akkor mire is kell feluljek es hol kell leszallnom, hogy eljussak hozza. Erre meg mondta, hogy az "Amerikai utnal" szallsz le. Elmosolyogtam magam.... a tesom mindig mondja, hogy figyeljek a jelekre.... :) :)

A tegnap hamar a repulojegyemet is megvettem, Januar 4 en szombaton fogok indulni, reggel 9 kor Budapestrol, eloszor Warsaw ba, majd onnat Chicago ba, Chicagobol meg Dallasba. Januar 4 en este fel 8 kor meg is kene erkeznem. Egyebkent meg nagyon draga volt a repulojegyem, mert egy utat 837 dollarert vettem. Tudom, ha return jegyet vettem volna akkor csak ugy 250-300 dollarral kelett volna tobbett fizetnem, de azt is csak nyarra tudtam volna venni, en meg minimum egy evet ott kell maradjak haza latogatas nelkul, tehat semmi eselye annak hogy en nyaron haza jojjek. Ezert inkabb a one-way ticket nel maradtam.
 :)

Varom, hogy kierjek, de megis felek, nagyon felek. 10 hetem van meg itthon, igy olyan kevesnek tunik es ki tudja majd, hogy mikor tudok ujra haza jonni. Ezert eldontottem, hogy szamolni sem fogok vissza, nem is fogok azon koncentralni, hogy en jaj de nagyon varom, hogy kint legyek, csak intezem a dolgaim szep lassan azt tudom, hogy minden rendben lessz, minden kialakul majd. :) 

Meg nem tudom, hogy live in vagy live out nanny leszek. En mostmar ugy erzem egyszerubb dolgom lenne ha talalnek egy csaladot, igy a kezdetekben biztosan jobb lenne, mert akkor lenne autom az elso naptol. Ezert belekezdtem a csalad keresesebe, de eddig meg nem sok eredmennyel. Azert meg mindig nezegetem a roommates oldalakat is, live out nanny job meg sok van, csak ezzel az a nagy problemam, hogy akkor az elso napokban nekem autot kellene vennem. Igazabol penzem lenne is ra csak az a gond, hogy a Texasi jogositvanyom lejart. Amit ujra tudnek hosszabitani, csak kernek minden fele papirokat hozza amit meg nem tudom, hogy honnat tudnek beszerezni. Ezzel kapcsolatban probalok most informaciokat gyujteni azt majd meglatjuk. Minden esetre semmi lehetoseget nem zarok ki, barmi johet..... csak jojjon :)

Sasharol egy par szot emlitenek, nem sokat, probalom rovidre fogni, mert mindig rossz erzesek jonnek fel ha rola beszelek vagy irok. Sot egybol gyomoridegem lessz, mint most is. Meg mindig nagyon faj, es a legrosszabb, hogy meg mindig tudom szeretni, mindezek utan. What is wrong with me??? A helyzet koztunk valtozatlan, sot mondhatnam, hogy egyre rosszabb. Simman megmondta, hogy ne azert menjek vissza, hogy remenykedek, hogy mi kibekulunk, mert akkor csalodni fogok, es azt nem akarja. Mostanra megcsak talalkozni sem akar mar velem, hiaba leszek kint. Visszautasit de nagyon. Nehez ezt atelnem, atelni a visszautasitast, hisz meg nem volt ebben reszem, es nem is gondoltam, hogy valaha is lessz. De meg is megtortent.... Nagyon ritkan beszelunk, kb ugy hetente egyszer rairtam, de mindig en, az sem volt valami nagy beszelgetes, csak par mondat.... ket honap alatt most irt, ram legeloszor, de akkor is csak egy mondatot, hogy megkerdezze, siekrult-e megszerezni a vizumot. Facebookon mar baratok sem vagyunk, nincs kozos kep, semmi.... most probalom nagyon megeroltetni magam, hogy ne keresem meg ot facebookon es ne menjek ra az oldalara korulnezni, mert heti egy egy alkalommal biztosan elkovettem ezt a hibat, de mar napok ota nem, es nem is akarom tobbe ezt csinalni. Annyira faj minden, hogy orditani tudnek..... Oszinten akarmi is tortent en remenykedtem mindeddig, hogy ha kierek akkor majd talalkozunk es akkor majd mas lessz es megtudjuk beszelni. De mostmar felkell fognom, hogy nem szabad remenykednem es mostmar 100 % osan a sulira kell koncentralnom, csalad keresesre, tanulasra, munkara es nem ra. Egyebkent meg megirta nekem par napja, hogy ha majd velem akar lenni, akkor jon es megtalal..... ez a mondat sokat segit nekem abban, hogy lepjek tovabb. En hiaba szeretnek bekulni, en hiaba akarom ot, ez nem eleg, ehez ket ember kell.....  Sok baratunk csak most tudta meg hogy mi tortent. Mult hetvegen volt Gulnaz szuletesnapja, ahova Sasha is elment. Sokan, tobbek kozt Gulnaz is, amiota eljottem csak most latta ot legeloszor, pedig aztan amig ott voltam, mi minden hetvegen talalkoztunk. Azt irta Gulnaz, hogy lathatoan nagyon nagyon lefogyott. Annyira ismerem ot, hogy tudom mennyire bantja ot is, es hogy faj neki is, de annyira makacs, es o az esze utan hallgat, nem a szive utan. Az a baj, hogy eddig nem is akartam elengedni, mert mindig ott volt a remeny.... de mostmar muszaj elengednem..... mostmar nem akarok 'almodozni' tobbett kettonkrol. Ezeket az erzeseket amiket at kell elnem senkinek sem kivanom. Bizom benne, hogy nem fog sokaig tartani, es hamarosan mar csak mosolyogval gondolok vissza. :) Ha majd kierek kicsit porgosebb lessz az eletem, ugy erzem, hogy ott konnyebb lenne tovabb lepni, meg akkor is ha tudom, hogy kozel van hozzam.

Na most lepek is, unokaocsemre vigyazok, azt meset kell neki olvasnom.
Minden jot, puszi es oleles,
Dalma



2013. október 23., szerda

...and your visa has been approved....:)


Na akkor jojjon egy kis folytatas.... Ahogyan a cim is mutatja, mar tudjatok, hogy megkaptam a vizumot. :) Nah de kezdem elejetol a storyt. Penteken  reggel 7 tol este 10 ig dolgoztam, szombaton ugyanezt a 15 orat megcsinaltam, (nem is lett volna baj, ha 12 elott le birtam volna fekudni) vasarnap meg reggel 11 re vissza kellett mennem 3 ig, 5kor meg indult a buszom Budapestre. Kicsit kivoltam faradval, mar vasarnap delben ereztem ha a buszon lehetek vegre sokat fogok aludni. 3 kor igaz hogy vegeztem, de mivel nincs mar autom es tomegkozlekedes sincs vasarnap, kikellett allnom stoppolni. Tudjatok nalunk fele ezt normalisnak tekintik. :) Vagy egy 20 percet integettem, amig stoppot kaptam, amire haza ertem meg mar 4 ora volt. Volt egy "szuk" oram, hogy ossze szedjem magam. Csomagolni is aznap reggel csomagoltam, munka elott. 

Az ut kb 12 ora, mondjuk mar annyit buszoztam, hogy megszoktam ezt is, eleg sokat tudtam aludtam most... hajnali 5re megerkeztunk a Nepligetbe, akkor meg kikellett cipekednem Erdre. Olyan ideges voltam hetfon, egesz nap gyomoridegem volt. Nap kozben meg vissza kellett mennem Budapestre kifizetni a 160 dollaros vizum illeteket az MKB bankban es meg a nagykovetsegre is elmentem, hogy majd kedden reggel ne stresszeljem magam azon, hogy vajon megtalalom-e, hanem egybol tudjam, hogy hova kell mennem. Delutan meg Balazst en hoztam haza az ovibol, kis dragam, olyan edes. Akartam kerni egy uj bankszamla kivonatot az Erika neveben az Erste banknal, amit persze nem adtak nekem, gondoltam egyebkent, megis megprobaltam, Eri irt egy meghatalmazast, vittem a szemelyiet meg a lakcim kartyajat, de igy sem.... Hetfon este meg neki suliba kellett mennie, ha nekem elment volna a bankba, akkor a sulit kellett volna kihagynia, igy meg vegul hagytam a francba az egeszet, remenykedtem, hogy nem kell uj es hogy elfogadjak a szeptember kozepen kert kivonatot is. Egyebkent is senki nem mondta hogy uj kell csak en annyira akartam hogy minden rendben legyen, otthon az en bankomtol is kertem ujat, amit igazabol el is felejtettem magammal vinni. Este meg beszeltunk kicsit Sashaval, vagyis irtunk, ami jobban kikeszitett, de errol a kesobbiekben....

Hetfo ejszaka probaltam idoben lefekudni, hogy kipihent lehessek, de olyan rosszul aludtam, minden masfel oraban megebredtem, neztem a telefonomra, foleg mar a reggeli orakban. 6 kor kellnem kellett, hamar ossze kaptam magam, igy utolag elmosolygtam, hogy reggel almosan felraktam egy nagy logo fulbevalot, amit akkor szoktam hasznalni, amikor partyzni megyek, majd kivettem es vegul beraktam egy masik nagy fulbevalot, tukorbe neztem, aztan rajottem, hogy megis csak vizum interjura megyek, valami szolidabb kene, azt ott vacilaltam, hogy csak mind nagy, mutatosabb fulbevalokat hoztam, vegul aztan kiszedtem mindent. :)  Most meg igy elmosolygom magam, hogy azzal voltam elfoglalva, hogy hogyan oltozzek ugy hogy megfelelo legyen egy vizum interjura (ekszer, haj, stb... haj mert kiengedett hajjal olyan kislanyosnak ereztem magam). Habar lehet ezek a dolgok nem is szamitanak csak en csinaltam nagyobb dolgot belole.  

Na mindegy, szoval  fel 7 kor indultam Erdrol busszal  Budapestre. A noverem belerejtett egy banant a taskamba, hogy egyek valamit mielott bemennek, mert ilyenkor aztan se az eves se az ivas nem megy. Nah meg egy csodaszert is, valami vitamin bombat, ami energiat ad stb, .... 30ml volt, de alig birtam meginni szinte "osszehanytam" magam a villamoson.... Az a lenyeg, hogy en akkor reggel olyan nyugodt voltam, annyira nyugodtan indultam utnak, hogy alig akartam elhinni. Gondoltam az interjura persze, de nem is volt gyomoridegem, erre meg egyaltalan nem szamitottam. Annyira szoktam ilyen helyzetekben szorogni, meg gorcsos lenni, hogy meglepodtem en is magamon. 

Reggel 8 tol volt az interju. En mar fel 8 kor a kapu elott toporogtam, ahonnan kiszoltak, hogy majd csak 8 elott par perccel fognak hivni. Ugy is lett, csak 8 kor hivtak be. En voltam az elso, az elso sorszamot is kaptam, ami 100 volt, de mivel a foto regi volt, ujat kellett csinaltatnom, (szerencsere volt ott egy automata) igy amire az elkeszult elmulasztottam a 100 sorszamot, ujat kellett huznom, az meg mar 109 volt. Egy no ott atnezte a papirjaim, ki is szedte a felesleges dolgokat, mint pl az iskola irt egy levelet amit mutassak meg az amerikai nagykovetnek. Majd leultem es varakoztam..... ugy elvoltam gondolkozva, hogy amikor hivtak a 108 as szamot, hamar felpattantam es oda siettem az 'ablakhoz', amikor a no vissza tolta a papirjaim, hogy en 109 es vagyok, csak akkor ebredtem neki, hogy ...de hulye is vagyok.... ez is csak velem tortenhet meg. Akorra meg a masik no is oda jott, akie tenyleg volt a 108 as sorszam, o meg ott nezett ram mondhatnam csunyan, hogy en mit keresek ott, vicces jelenet volt, modhatnam el is vorosodtem szegyenemben, haha....

Nah aztan vissza ultem a helyemre, a melettem ullo no csak mosolygott, mondvan meg reggel van :) :)  Meg mindig nyugodt voltam, nem is kattogott azon az agyam, hogy mit fogok mondani, kerdesek meg stb mindaddig amig hivtak a szamom, es egy magyar ott dolgozo no elkezdett hozzam beszelni. O vette le az ujlenyomatokat es nezte at, hogy minden rendben vane a papirjaimmal. Amikor meglatta a roman utlevelem (mert a regit is oda tettem, mivel benne volt a regi vizum, akartam hogy lassak, hogy en vissza tertem az au pair evem utan is). Komolyan nagyon megijesztett. Elkezdte mondani nekem a szoveget, kicsit meg bunko is volt, hogy en miert jottem Magyarorszagra vizumot igenyelni? Hogy csak ezert eljottem idaig stb..... es hogy nekem Romaniaba kellett volna mennem, mert oda szol a lakcimem, es hogy igy nagyon nehez megkapni a vizumot, mivel nem tudom bizonyitani a nagykovetnek, hogy en vissza terek Magyarorszagra, mivel nem is innett vagyok stb (epp hogy nem mondta, hogy nem is vagyok magyar)..... szoval ott nyomta nekem a szoveget, es, ereztem, hogy a legnagyobb baja az volt, hogy romankent magyar utlevellel mit keresek ott. Miutan ujra hlyet foglaltam csak kattogot az agyam, folyamatosan angolul beszeltem magamban, magyaraztam, hogy en miert is jottem ide vizumert, es hogy en mennyire magyarnak erzem magam stb :) Felkeszultem minden lehetseges kerdesre. Akkorra meg mar olyan gyomoridegem lett, hogy ulni is alig birtam, amikor ujra szolitottak a szamom, mar a nagykovethez kellett mennem, komolyan mar felalni is alig birtam. Eskuszom addig semmi bajom nem volt, mig az a no jol ki nem osztot hogy en Budapestre mertem jonni vizumert es nem Bucharestbe mentem. Mar elkezdett lejatszodni elottem a kep par masodpercig, hogy csinaltathatok roman utlevelet es probalkozhatok ujra..... aztan gyorsan el is 'hessegtettem' a gondolatot, hisz azon az elven vagyok azt vonzzuk be amire eppen gondolunk, igy arra probaltam oszpontositani, hogy ha nem elek itt Magyarorszagon, akkor is, itt es most siekrulnie kell ennek a vizum tortenetnek. 

Nah szoval az amerikai nagykovet egy kozep koru ferfi volt, nagyon kedvesnek es normalisnak tunt. Sok kerdesre felvoltam keszulve, es alig kerdezett valamit. Az elso kerdese az volt, hogy miert ezt az iskolat valasztottam. Ekkor elmondtam neki, hogy Au-Pair voltam Dallasban es ugy talaltam ra erre a szakra es iskolara. Masadik kerdese, hogy ki fizeti ezt nekem, valszom, az elso evemet en oldom meg, a tobbit a szuleim es a testvereim. Gondoltam, hogy itt majd fog kerdezni, hogy honnat van nekem penzem es hogy a szuleim mit dolgoznak stb, de semmit nem kerdezett. Megkerdezte meg hogy mik a terveim, elmondtam hogy egyszer ezt az Associate Degreet akarom megkapni a Richland Collegetol, aztan emg at akarok trasferelni egy egyetemre es megkapni a Bachlor Degreet. Tanulmanyaim utan meg vissza terni es Magyarorszagon telepedni le. Azt meg megkerdezte, hogy hol lakok Magyarorszagon, ekkor elmondtam neki, hogy en igazabol Romaniaban lakom, de a testverem es anyukam itt el, en meg apuval otthon. Ami igazabol reszben igaz, anyuval kapcsolatban, mert most talalt itt egy munkat, (mar itt is van) idos nenit gondoz, egy honapot itt lessz, egyet meg otthon. Nagyjabol ennyi volt a kerdesekbol. Megnezte a Roman utlevelembe levo vizumot, amit lepecsetelt, vissza adott es jott a boldogito mondat, hogy 'Your visa has been approved'. Mosoly jelent meg az arcomon, illedelmesen megkoszontem, azt tavoztam. :) Nem fertem a boromben, annyira boldog voltam, nagy teher esett le a vallamrol. 

Ahogy kijottem a nagykovetsegrol egybol fel is szalltam az elso buszra, a kovetkezo megallonal felszallt egy egy kozepkoru par, akik velem szemben foglaltak helyet, angolul beszeltek. Akaratom ellenere is nagyon megbamultam oket, ugy figyeltem rajuk, talan meg el is mosolyogtam magam, annyira edesek voltak es annyira jo volt latni, hogy ennyi evesen ilyen boldogan ulnek egymas melett, olelgetvel es puszilgatval egymast. Ilyenkor ugy eltudok kalandozni a gondolataimban, hogy biztosan szep hazassaguk van es milyen jo erzes lehet ennyi evesen is eleted szerelmevel lenni. Szerintem eszre vettek, hogy ertem mit beszelnek, mert annyira figyeltem rajuk. Egyszer csak a ferfi elkezdett hozzam beszelni angolul, de olyan szinten, mintha termeszetes lenne az hogy beszelem a nyelvet. Jo... tudom, hogy sokan beszelik mar itt, de nekem ugy is fura volt hogy nem kerdezte meg hogy beszeleke angolul csak ugy elkezdett komunikalni velem. Akkor mondtak, hogy Amerikabol vannak, Seattle bol. Elmondtam nekik, hogy voltam aupair Amerikaban es hogy most is a nagykovetsegrol jovok, eppen most kaptam meg a vizumom. Olyan edesek voltak, ott gratulaltak meg mindem, olyan szivesen beszelgettem volna meg veluk, de mar megerkeztunk a Deak terre, lekellett szallnom. Eskuszom az a par mondat annyira jol esett, hogy az hihetetlen. Ugy tudtam orulni annak a par perc talalkozasnak veluk. Kis dolgok is milyen sokat jelenthetnek. Utolag ezt a jelenetet elmeselve a testveremnek, o ugy orult neki, egybol mondta, hogy ez egy jel es hogy figyeljek a jelekre, mert nekem meg dolgom van Amerikaval. :)  Mondta is, hogy miert szalltam le, idom lett volna, majd vissza buszozni. :) Az a kedves par kepe elesen megmarad az emlekezetemben az biztos. 

Mostmar csak varnom kell az utlevelem kiszallitasara, amit remelek, hogy megkapom pentekig, hisz szombaton utaznom kene haza, vasarnap deltol melo van....

Udv mindenkinek!
Puszi
Dalmi


2013. október 13., vasárnap

I have appointment for visa interview :)

Na hello mindenkinek.
Mar el is telt egy het, amiota utoljara irtam..... azota meg alakultak a dolgaim is a papirokkal kapcsolatosan. Kedden megkaptam postan az eredeti TOEFL vizsgamrol a papirokat. Hat igen, meg szukseg van a Readingem fejlesztesere :(


Aztan szerdan meglepetesemre megkaptam a sulitol is az I-20 formot is, meg is lepodtem, hogy ilyen hamar, hiszen azt irtak nekem, hogy 3-4 het amig megkapom, ennek ellenere egy het utan mar meg is erkezett! Viszont meglepett az, hogy TSI vizsgat is kell tennem amikor kierek, azt hittem, hogy a TOEFL eleg lessz, eleg lenne Graduate programba, de nem Undergraduate be, szoval ha megerkezem ujra vizsgaznom kell, amit a suliban kell letennem , TSI assesment test a vizsga neve. Azt hittem mostmar vege, azt tessek.... es ez meg nem is csak angol, hanem MATEK is :( Mindig jo voltam matekbol a suliban, foleg algebrabol, a real tantargyak inkabb voltak az erossegeim, de igy 5 ev utan en komolyan mondom mindent elfelejtettem, szegyen, de talan meg gyokot vonni sem tudok. Ettol a vizsgatol dol el megint, hogy akkor meheteke college levelre vagy megis kell az Intensive English. Ezen ugy elszomorodtam, mert azt hittem, mar tul vagyok ezen a reszen. Komolyan mondom mostanra mar en is ugy ossze zavarodtam, hogy mit tanulhatok es mit nem, nem vilagos itt meg sok minden. 


A boritek kibontasa utan hamar neki is alltam online kifizetni a Sevis dijt, ami 200 dollaromba kerult, kitolteni a DS160 formot meg a futar szolgalatot, igy mar keszen is alltam az idopont keresere. Viszont innen Romaniabol nem lehet hivni a nagykovetseget Budapesten, kifejezetten csak Magyarorszagrol vagy az Allamokbol. Szerencsere barki kerhet nekem idopontot, igy a baratnomet megkertem, hogy penteken intezze el nekem. A tesveremet nem igazan akarom zaklatni ilyesmikkel, tudom, hogy mennyire elfoglalt. 


Szoval megvan az idopont, Oktober 22, kedd, reggel 8 ora! Szoritsatok nekem! Eddig nem izgultam, de mostmar nagyon elkezdtem, igy hogy tudom mar a datumot es kozeledunk hozza. 20 an mar indulok is Budapestre, ott leszek egy 6 napot, igazabol tobbett szerettem volna, de a munkahelyemrol nem sikerult eljonni tobb napra. Igy is kicsit nehezkesen tudtuk megoldani. Amikor megerkezek Budapestre kikell emg fizetnem a vizum illeteket aZt mar tenyleg kesz leszek mindennel. El sem hiszem, hogy 10 nap mulva mar fogom tudni biztosan hogy mehetek vagy sem! De hiszek benne, hogy igen, hogy Amerika var meg a hoditasaimra :) Remelhetoleg ket het mulva mar a reoulojegyem is meglessz vasarolva! Jaj de nagyon izgulok mar! 

Majd a vizum kezben tartasa utan neki allok tanulni ujra, mateket is :) Es akkor majd a roommates  oldalakra is befizetek, es neki allok nagyon a szoba keresesenek! Meg mindig fogalmam sincs, hogy hogyan oldok meg mindent, ha belegondolok meg is remulok. De csak lepesrol lepesre.... es minden rendben lessz!

Hja hogy meg emlitsem a het elejen skypoltam Viktoriaval vagy masfel orat, annyira feldobot az egesz. Olyan jo volt sokat beszelgetni, hogy mik tortentek amiota eljottem, stb.... O is januarban kezdi a sulit. A heten szerdan kellett ki koltozzon a host csaladtol es meg hetfon nem tudta, hogy hova megy. Kedden irt neki egy csalad, akivel meg is allapodtak, hogy o lessz a gyerekek kovetkezo aupairje. Adtak neki autot, es majd januartol az iskolat is vegezheti melette. Igy most egy picit elkezdtem gondolkodni, hogy mi lenne ha korul neznek csalad teren en is, legalabb egy ideig, akkor konnyebb lenne a kezdet. Minden esetre nem zarom ki ezt a lehetoseget sem, ha talalnek egy csaladot, bevallalnam igy az elejen.... 

Legkozelebb tobb mint valoszinu, hogy mar csak a vizum interju napjan jelentkezem ujra! Addig meg 10 nap! Kellemes hetveget! Puszi!
Hugs,
Dalmi

2013. október 4., péntek

The College accepted me and now i am waiting for my I-20 form!

Szeptember 23 ra, sikerult elkuldenem minden papirt a sulinak, izgatottan vartam, hogy mit jeleznek vissza. Fel voltam ra keszulvel, hogy a banki kivonatok nem mind megfeleloek. A kert osszeg meg volt, csak hogy nekik 3 honapra visszamenoleg kellett. Vegul a papirjaimmal minden rendben volt, csak a TOEFL vizsgam eredmenyeit nem kaptak meg es az nelkul nem tudtak az I-20 form ot kitolteni. Eredetileg az is megkellett volna 23 ra erkezzen az iskolahoz, de par napot kesett, en meg ossze visszza emaileztem mindenkivel, hogy mikor kapja meg a suli az eredeti TOEFL score peldanyt meg hogy egyaltalan uton vane. Oktober 1 en beszeltem utoljara az iskolaval, amikor ujra elkertek a cimem, hogy biztosan jo legyen es postaztak nekem az I-20 form -ot. Ezzel a nyomtatvannyal kell majd a SEVIS dijat befizetnem, ami 200 dollar, utanna meg mar fizethetem le a vizum illeteket ami 160 dollar ha jol tudom es kerhetem az idopontot a Budapesti nagykovetsegen. A suli azt irta, hogy 3-4 hetbe is bele telhet amig megkapom ezt a nyomtatvanyt, de en bizom benne, hogy ilyen sok idore csak nem lessz szukseg. Igazabol Oktober 22 en szeretnek menni mar Magyarorszagra, ugyhogy szoritsatok, hogy addig megerkezzen. Tervezek legalabb egy es fel hetet maradni Erinel. Most legalabb lenne idom az ottani barataimmal is talalkozni, mivel a multkor nem volt ra lehetoseg, a vizsga is na meg az en hangulatom is nagyon rossz volt. Tenyleg szeretnek mar 22 en menni es csak November 1 re jonni haza. 

Az uj suli, ahova menni fogok, az Richardsonban van es a suli neve Richland College. Csatolok egy linket, ez az amit tanulni akarok: Travel, Exposition, Meeting Management   

Annyira izgalomba tudok jonni a suli miatt, ugy erzem ez nagyon jot tesz majd nekem. Eddig soha nem akartam tanulni kozop suli ota, de most nagyon akarom. Meg nem tudom, pontosan hogy oldok meg mindent, mivel nem lessz egyszeru, lakas, auto, suli stb.... munkat muszaj talalnom minel hamarabb, mivel csak ugy tudom fizetni a koltsegeimet es sporolni a tandijra. Sokan megkerdezik, hogy nem felek-e, es hogy merek ebbe belevagni. A masik meg, hogy most van x penz osszegem, azt lehet, hogy egy ev utan ugy jovok haza, hogy semmi penzem nem lessz. Azzal meg ami most van 4 ev egyetemet itthon vagy Magyrorszagon simman kifizethetnek sot meg elnek is belole. Hat igen, mar ot eve, hogy folyamatosan dolgozom es sporolok, most megsem osszpontositok arra, hogy mi van ha most eljatszom ezt a penzt, vagy, hogy itthon ezzel a penzzel mit tudnek kezdeni, mert egyszeruen nem akarok itthon maradni, sem Magyarorszagon kikotni. Nekem Amerika kell! Nem aggodalmaskodok ez miatt, tudom, hogy minden rendben lessz, kepes vagyok ra. Ugy ahogy eddig is megcsinaltam mindent, takaritastol, hagyma, repa szedestol elkezdvel mindent.... igy ezutan is megoldom. Bizom magamban. 

"Hittel tedd meg az elso lepest, Nem kell belatni az egesz lepcsosort, Csak lepj az elso fokara!" 

Tudom, hogy a vizum interju meg hatra van, es igazabol attol fugg minden, de mar nincsenek ketsegeim, egyszeruen tudom, hogy megfogom kapni. Csak varom hogy mar tul legyek az intezkedeseken es hogy vehessem meg a repulojegyemet, ami szinten nem olcso. 950 dollarok most Dallasba, amire megveszem biztosan lessz vagy 1000. Hja meg a masik, hogy en valamiert azt hittem, hogy januar elejen kezdodik a suli es, hogy en mar repulhetek mondjuk ugy december 17 korul. Nah de most vettem eszre, hogy a sulim csak januar 21 en kezdodik igy nem is tudnek december 21 elott menni. A jegyek meg dragabbak Karacsony es Szilveszter korul, igy ugy dontottem, hogy Januar elejen repulnek, mondjuk ugy 5-6-7. Ket hettel a suli kezdes elott meg akarok erkezni, hogy eltudjam intezni az auto temat, meg orvosi papirok kellenek a sulihoz, biztositas, jogositvany, lakas stb....  Vegul igy itthon maradok Karacsonyra es Szilveszterre. Viszont dolgozni fogok az unnepek alatt is, amit nem banok egyaltalan, mert Amerikaban szuksegem lessz a penzre. 



Kepzeljetek itthon mar havazik oktober 1tol. Nagyon hidegek vannak, en nem is tudom, hogy mi lessz telen, amr most ugy felvagyok oltozvel es emg igy is folyamatosan fazom. 

A lakassal nem igazan foglalkoztam meg, nezegetem ezeket a roommate kereso oldalakat napi siznten, csak az a gond, hogy ok mar mostani bekoltozessel szeretnenek valakit a masik emg, fizetni kell, hogy tudjal irni leveleket. En meg meg basic membershippel vagyok, el sem tudom olvasni amiket irnak nekem. Ugy dontottem oktober vege elott nem fizetek be ra, hisz meg igy is lessz ket honap a kiutazasomig. Bizom benne, hogy talalok valami lakast kozel a sulimhoz. 

Es igy a vegen akkor mar Sashat is emlitsem meg.... nem meg mindig nem beszelunk, es igen ennek tenyleg vege. Miutan elmondta, hogy mar nem szeret en meg igy is kepes voltam irni neki, mert nem birtam felfogni, hogy egyik naprol a masikra, hogy lehet valakit nem szeretni. (Azzal meg semmi ketelyem nincs, hogy o szeretett vagy sem, ereztem, tudom, hogy szeretett) Aztan megirtam neki, hogy en bizom benne, hogy ha kimegyek rendezodnek a dolgok stb.... erre meg o megkert szepen, hogy ne remenykedjek tobbett es hogy fogjam fel, hogy ennyi volt. Meg ujra elmondta, hogy o oszinten mondta azt, hogy mar nem szeret.....Nem gondoltam soha, hogy egyszer majd nekem ezt a fajdalmat kell atelni es foleg o miatta.... Nah azota mar nem irtam, es mar nem is fogok tobbett. A het elejen o irt egy annyit, hogy "Kuld el Gabriella szamat", ezen nagyon duhos lettem, hogy ha ez tortent is koztunk legalabb ugy irhatna, hogy "Szia. Legyszives kuld el Gabriella szamat", nem nem is kell megkerdezze, hogy Hogy vagyok, csak legalabb egy annyi, hogy Hi and Please.... Ezzel a viselkedesevel talan meg nekem segit, hogy sikeruljon hamarabb tultennem magam. nem, egyszeruen nem hiszem el, hogy ez az a fiu akit en ismertem.... Egyebkent meg azert kerte a Gabriella szamat, hogy vigye el hozza a dolgaimat, ruhaimat. Az apukaja fog erkezni oktober 6 an hozza, es ott fog lakni vele majusig. Oktober 6 an lett volna az egy eves evfordulonk. Amig egyutt voltunk is tudtuk, hogy jon majd az apukaja, de azt hittuk, hogy csak decemberig marad, igy abban a tudatban voltunk, hogy csak par napot ha egyutt kell mind laknunk. De ez az egesz csaladi historia meg egy masik story.... amirol eddig nem beszeltem. A lenyeg, hogy a szulei nem tudtak rolam, senki a csaladbol, sot meg a nagynenje sem aki tolle 5 percre lakik. Az elejen ebbol voltak vitaink, mert ez rossz erzessel toltott el engem, de mivel nagyon szerettem, igy megprobaltam nem hisztizni tobbett, nem emlegetni neki tobbett ezt az egeszet, hogy elkeruljuk a veszekedeseket. Facebookjan meg nincs senki baratja Iranbol, sot a rokonokbol sem aki ott el Dallasban, igy soha senki nem is lathatta a kepeinket. Mindig mondogatta nekem, hogy majd amikor eljon az ideje bemutat, es, hogy ertsem meg ez a perzsa egy mas kultura.... Osszeveszesunk elott meg mar o hozta fel egyre gyakrabban a temat, hogy szerinte a szulei sejtenek valamit, mert egyre gyakrabban kerdezgetik lany felol, ami eddig nem volt tema naluk, es a nagynenje is (A szomszedjuk latott minket amikor a nagyneni lakasahoz mentunk kutyat rendezni) stb.... sot mar azt mondta, hogy igy ha vissza megyek mostmar befog mutatni mindenkinek. Hat ez nagyon nehez volt nekem, de meg is elfogadtam..... mert szerettem. Most jelenleg ugy erzem, hogy soha tobbe Kozep Keleti fiukkal nem akarok ilyen kozeli kapcsolatot teremteni, ez nekem eleg tapasztalat volt egy eletre. Nehez volt megtenni, de letoroltem mostanra mar minden kozos kepunket a Facebookrol, hat ne irjam, hogy milyen zokogas kozben tudtam megtenni. A barati listamrol is torolnom kellett, mert addig minden nap felmentem es megneztem, hogy utoljara mikor volt facebookon stb.... Igy meg nem megy a felejtes. Az igazsag az, hogy meg mindig sokat gondolok ra, es meg mindig bevillan egy egy kep a gondolataimban, hogy majd amikor kierek talalkozunk, es megbanta es stb.... Probalom el hessegtetni ezeket a gondolatokat, de megis ott vannak.... Mostmar azert jobban vagyok mint az elejen, az etvagyam is vissza jott, meg azert mar nem sirogatok minden nap, neha igen, de egyre kevesebbet. Tudom, hogy hosszu folyamat lessz nekem ez a felejtes, de sikerulni fog, es eljon az a nap, amikor mar nem lessznek rossz erzesek bennem ha o jut az eszembe. Tudom, hogy talalkozom majd valakivel, es ujra ram talal a szerelem. :) Probalok pozitivan gondolkodni es sok pozitiv dolgot olvasni, nezni.... 

A vonzas torvenye:






....es tudom, hogy ez az egesz csak meg erosebbe tesz engem, talan tul kenyelmes voltam, azzal kapcsolatban, hogy van ahol lakjak, sot meg kaja miatt sem kell aggodalmaskodnom.... Igy meg megmutatom, hogy egyedul is kepes vagyok ra! 

Nah mostmar eleg a panaszkodasbol, de ezt meg leakartam irni, azt az elkovetkezokben megprobalok nem nagyon irni rola....

Kellemes hetveget mindenkinek! Lepjetek meg kedveseiteket valami kicsiseggel, vigyazzatok a kapcsolataitokra, apoljatok!

Hugs,
Dalma






2013. szeptember 23., hétfő

And everything turned upside down........

Rossz hireim vannak.... 3 es fel hetnek kellett eltelnie ahoz, hogy irni tudjak errol... legalabbis megprobalom.
Roviden annyi, hogy augusztus 28 an osszevesztunk Sashaval, de nagyon, ami a vegleges szakitashoz vezetett. Elso par napban azt hittem, hogy csak ilyen kis ossze zorrenes, amit megoldunk.... de sajnos nem sikerult megoldani. En nagyon szerettem volna, es ugy erzem, hogy megtettem amit lehetett. De mostmar bekell latnom, hogy kesz, ennyi volt.... akarmennyire is nehez elkell fogadnom. Bele voltam, vagyok betegedve. Senkinek sem kivanom az elmult 3,5 hetemet. Siras minden nap, semmihez sincs kedvem, elveszettnek erzem magam. Nem tudom mikor leszek kepes ezen tul lepni, szornyen faj. Nagyon szerettem ot, orulten szerettem, mint meg soha senkit.... persze, hogy faj ha az embert elutasitjak! Mostmar egy hetenel is tobb, hogy egyaltalan nem vagyunk semmifele contactban, meg uzenet sem.... semmi.... Nagyon nehez idoszakon megyek most keresztul, amikor a legjobban szuksegem lenne ra... mar nincs o....! Barmi is tortent most koztunk, nem akarom ot szidni, es nem szeretnem ha rossz velemennyel lennetek rola. Hidjetek el most is orulten szeretem, egyszeruen meg el sem tudom kepzelni, hogy mikor leszek kepes ezen tul tenni magam. Bizom benen, hogy az ido segit majd es probalok arra gondolni, hogy minden okkal tortenik.

Es most mi lessz az Amerikai tervemmel? Nem lepek vissza, igy sem, hogy nincs mar o nekem.... megcsinalom! Tudom, hogy kepes vagyok ra! Nehezebb lessz, de megcsinalom!

Mivel mar a TOEFL vizsgam elott egy hettol osszevesztunk ez nagyon rossz hatassal volt a vizsgamra. Utolso heten egyaltalan nem tudtam tanulni. A vizsgan meg nem tudtam osszpontositani, koncentralni. Folyamatosan csak o rajta jart az eszem. Olyan volt, hogy a Listening partnak fele lejart amikor eszbe kaptam, hogy semmit nem hallottam belole.... A college 71 pontot ker a 120 bol. Annyira rosszul ment, hogy azt hittem, hogy a 71 et sem sikerult elernem. Evelinnel es Floval talalkoztam a vizsgam utan, ott vartak mar ram. Annyira jol esett latni oket, nekik is csak azelotti nap emlitettem, hogy mi tortent, igy ok is kivancsiak voltak a tortentekre.



Biztosan ismeritek mar oket. MIndket lanynak volt/van blogja. Sok kozos van bennunk, mind harman voltunk Au-Pair ek Texasban es mind harman szerelembe is estunk... Evelin kezet megkertek, Flo meg Januarban megy ferjhez. :) Floval 2012 Aprilisaban sikerult talalkozni San Antonioban, Evelinnel meg eloszor 2012 Augusztusaban Philladelphiaban, majd egy napot toltottunk egyutt  Atlantic Cityben Vivi es a testvere tarsasagaban. Vegul meg rematche volt es Dallasba kerult o is.... 



Az nap este mar indult is a buszom haza Kapolnasfaluba. A kovetkezo heten nagyon turelmetlen voltam a vizsgam eredmenye miatt, ha rossz, ha jo, de mar akartam tudni. Tudtam, hogy 10 napnak elkell telnie ahhoz hogy eredmeny legyen, de en minden egyes nap 2x felkellett menjek es megnezzem, hogy vane eredmeny. Mar baratkoztam a gondolattal is, hogy Intensive English t kell tanulnom amikor kimegyek.....  Mivel ha nem ered el a 71 pontot akkor nem tanulhatsz 'szakot'. Het kozepen meg feldobott a hir, hogy lehet eltudom adni az automat napokon belul. Egy Bukaresti lany nagyon erdeklodott erte, par nap alatt le is bonyolitottuk a vasart, igy mostmar nincs autom. Nagyon sajnalom, de viszont nagyon halas is vagyok, hogy sikerult eladni. Pont abban az idoszakban, amikor kevesbe se gondoltam az autora. Fogalmam sem volt, hogy kell egy auto vasart lebonyolitani, mik kellenek stb.... de mostmar ezzel is ugy kiokosodtam, hogy johetnek hozzam tanacsert. :) Halas vagyok a baratnomnek es a baratjanak, hogy segitettek nekem. Az auto vasar napjan estere ertem csak haza, ahogy beleptem a szobamba az elso dolgom az volt, hogy megnezzem van-e eredmeny. Orommel lattam, hogy 78 lett. Oszinten nem vagyok magammal megelegedvel ezzel az eredmennyel, de jelen helyzetben nagyon is tudtam orulni neki. Egy egyetemhez mar legalabb kell a 80 pont. De igy ios orulok, mert ez elegendo a foiskolamhoz. Az este kicsit feldobott voltam, minde rossz ellenere halas voltam, hogy az auto is elment es a vizsgam is sikerult ahoz, hogy ne kelljen Intensive Englist tanulnom.

Idokozben meg College-t is valtottam. Vagyis eddig a Brookhaven College be akartam menni. De utolag ratalaltam egy masik suliban, Richland College, egy olyan szakra, hogy "Travel, Exposition, Meeting Manager". Ez nagyon megtettszett, igy eldontottem, hogy oda fogok jelentkezni. Ez a suli kicsit tobb papirokat ker, mint a masik, pl ide lekellett forditassam a diplomamat, sot emg a 9-12 osztalyos jegyeimet is, a banki kivonatok meg harom honapra visszamenoleg kellenek. Ezzel kicsit gondjaim vannak, mert Erika csak szeptemberben rakta fel az osszeget a szamlajara es az o bankja csak oktober 1 tol tud adni szeptemberi kivonatot, mig az enyem, akar fel honapra is. Kapott olyat hogy jelenleg mennyi penz van a szamlajan, de azt biztosan nem fogjak elfogadni. A lenyeg, hogy en beszereztem, leforditattam mindent es el is kuldtem az iskolanak, most meg turelmetlenul varom, hogy vissza jelezzenek. Biztosan ez a banki kivonat nem lessz megfelelo, de akkor meg varok egy hetet es ujra kuldom oket. Szeretnek mar ezen a papirokon tullenni, mar az is megkonnyebules lenne, ha tudnam, hogy a suli elfogadott es mar csak az I-20 form ra kell varnom, hogy kezdhetjem a vizum intezkedeseket. 

Mar egy hete nem erzem jol magam, de most annyira lebetegedtem, hogy ket napja az agyba vagyok folyamatosan, lazas vagyok, fulem, torkom faj.... mar az is faj, ha fekszem....

Kicsit most igy ossze jottek a dolgok, tudom, hogy ido es turelem kell hozza, de megfogom tudni csinalni!

Bucsuzom is most, de hamarosan jelentkezem remelhetoleg a legjobb hirekkel!